velorout.com.ua » Журнал "Велороут" » Правила дорожнього руху для ВЕЛОСИПЕДИСТІВ



Rbnfq
Карпаты
Области Украины
Грузия
Крым
Киев
 
 
 

Правила дорожнього руху для ВЕЛОСИПЕДИСТІВ

Автор: kandakchan от 27-03-2013, 06:07, посмотрело: 9328

5
Правила дорожнього руху для ВЕЛОСИПЕДИСТІВ.


Правила дорожнього руху для ВЕЛОСИПЕДИСТІВ


ОБЛАДНАННЯ ВЕЛОСИПЕДА ТА ВЕЛОСИПЕДИСТА


Згідно з Правилами дорожнього руху, велосипед має бути укомплектований світловідбивачами (катафотами): спереду — білого, по боках — жовтогарячого, позаду — червоного кольору. Для руху в темну пору доби і в умовах недостатньої видимості на велосипеді повинен бути встановлений та увімкнений ліхтар (фара). Фара дозволяє іншим учасникам руху вчасно помітити велосипедиста, а самому велосипедисту — бачити небезпеки й перешкоди на шляху.

Рекомендується також обладнати велосипед ліхтарем (блимавкою) червоного кольору позаду — вас буде краще видно на дорозі.

Перед кожним виїздом перевіряйте справність гальм, перемикання передач і відсутність механічних поломок у частинах велосипеда. Це дозволить запобігти важким травмам та їхнім наслідкам.
Основне правило при виборі одягу для велопоїздки — бути видимим на дорозі й почуватися комфортно (ніщо не повинно заважати під час руху).

Одяг не повинен обмежувати ваші рухи. Намагайтеся уникати надто просторого й довгого одягу, щоб його частини не потрапляли у спиці, педалі й ланцюг.

Надавайте перевагу максимально яскравому одягу — щоб бути помітним здалеку. Задля цього стане у нагоді жилет жовтогарячого або салатового кольору зі світловідбивними смугами.

Намагайтеся їздити в шоломі. При падінні він захищає найбільш вразливу частину тіла — голову. Травми голови — одні з найважчих серед можливих під час падіння з велосипеда. Крім того, шолом захищає голову від сонячного удару та дощу.

Для захисту долонь від натирань кермом, а також від пошкоджень при можливому падінні, рекомендується одягати спеціальні велорукавички.

Вибирайте рукавички яскравих кольорів, зі світловідбивними вставками — щоб сигнали, які ви подаєте рукою, були помітні.

Для захисту очей від пилу, дрібних камінців (що летять з-під коліс), або комах використовуйте велоокуляри.


ПРАВИЛА ДОРОЖНЬОГО РУХУ ДЛЯ ВЕЛОСИПЕДИСТІВ
(згідно Правил дорожнього руху від 26.09.2011 р.)


Велосипедист, що рухається проїзною частиною, є повноправним учасником дорожнього руху!
Він, відповідно, зобов'язаний знати й дотримуватися Правил дорожнього руху. Велосипедист може здійснювати будь-які маневри, не заборонені Правилами. Маневри на проїзній частині мають бути передбачуваними й зрозумілими іншими учасниками дорожнього руху.


Вимоги до велосипедистів, що рухаються по проїзній частині

1. Рухатися по проїзній частині на велосипедах дозволяється особам, що досягли 14-річного віку.
2. Велосипед повинен мати справні гальма, звуковий сигнал, бути об-ладнаним світловідбивачами: спереду білого, позаду червоного, по боках жовтогарячого кольору.
3. Велосипедисти повинні рухатися по велодоріжках, а якщо їх немає — по крайній правій смузі проїзної частини, в один ряд (також можна їздити по узбіччю*, не заважаючи пішоходам). Виїжджати з крайньої правої смуги можна для виконання об'їзду перешкод (припаркованих машин, ям тощо).

* Узбіччя — виділений конструктивно або суцільною лінією дорожньої розмітки елемент автомобільної дороги, що прилягає безпосередньо до зовнішнього краю проїзної частини, розташований з нею на одному рівні й не призначений для руху транспортних засобів, крім випадків, передбачених Правилами дорожнього руху. Узбіччя може використовуватися для зупинки й стоянки транспортних засобів, руху пішоходів, мопедів, велосипедів (за відсутності тротуарів, пішохідних, велосипедних доріжок або у випадку неможливості пересуватися по них ).

4. Якщо велосипедна доріжка перетинає дорогу поза перехрестям, велосипедисти мають поступитися дорогою іншим транспортним засобам, що рухаються по дорозі.
5. Для руху по проїзній частині, колони велосипедистів мають бути розділені на групи (до 10 велосипедистів у групі) з дистанцією 80-100м між групами. Велосипедисти у групах повинні їхати один за одним, щоб не заважати іншим учасникам дорожнього руху.
6. Під час руху по проїзній частині, перед зупинкою, перестроюванням, поворотом або розворотом велосипедисти зобов'язані подавати попереджувальні сигнали:

• поворот або перестроювання праворуч: витягнута права рука 1;
• поворот або перестроювання ліворуч: витягнута ліва рука 2;
• зупинка: піднята догори будь-яка рука 3.

Правила дорожнього руху для ВЕЛОСИПЕДИСТІВ
Сигнал лівого повороту також рекомендується подавати при об'їзді автомобіля, що припаркований з правого краю смуги. Подавати сигнал рукою слід завчасно і припиняти безпосередньо перед виконанням маневру. При їзді у групі знаки першим подає ведучий, а члени групи їх негайно повторюють.
7. Велосипедисти можуть перевозити тільки такі вантажі, які не заважають керувати велосипедом і не створюють перешкод іншим учасникам дорожнього руху.

Велосипедистам забороняється:

1. Їздити, не тримаючись за кермо, знімати ноги з педалей.
2. Під час руху триматися за інший транспортний засіб.
3. Перевозити пасажирів, крім дітей у віці до 7 років (їх перевозять на додатковому сидінні, обладнаному надійно закріпленими підніжками).
4. Рухатись по тротуарах і пішохідних доріжках (крім дітей до 7 років на дитячих велосипедах під наглядом дорослих);
5. Повертати ліворуч або розвертатися на шляхах із трамвайним рухом і на тих шляхах, що мають більше однієї смуги для руху в даному напрямку. Отже, для здійснення лівого повороту потрібно: а) проїхати перехрестя прямо, розвернутися в правому ряді пересічної дороги, за дозвільним сигналом світлофора знову проїхати перехрестя прямо; або б) злізти з велосипеда й перейти дорогу по пішохідному переходу.
6. Рухатися по автомагістралях і дорогах для автомобілів, а також по проїзній частині, якщо поруч є велосипедна доріжка.
7. Рухатися по дорозі в темний час доби (і/або в умовах недостатньої видимості) без включеної фари й світловідбивачів.
8. Їздити по зустрічній смузі.
9. Буксирувати велосипеди.
10. Буксирувати причеп, не передбачений для експлуатації з велосипедом.

Правила дорожнього руху для ВЕЛОСИПЕДИСТІВ


Правила проїзду перехресть

1. На перехрестях діють звичайні правила пріоритету. Так, автомобіль, що рухається по другорядній дорозі, повинен поступитися велосипеду, що рухається по головній дорозі. (Рис. 9)
2. На нерегульованому перехресті рівнозначних доріг, перевагу має транспортний засіб (окрім трамваю), у якого немає перешкоди праворуч. Тобто на такому перехресті автомобіль, що наближається ліворуч, повинен звільнити дорогу велосипедистові. (Рис. 7)
3. На нерегульованому перетині велосипедної доріжки з дорогою, розташованому поза перехрестям, велосипедисти повинні звільнити дорогу всім транспортним засобам, що рухаються по цій дорозі.
4. На регульованих перехрестях велосипедисти повинні підкорятися сигналам спеціальних велосипедних світлофорів, а за їх відсутності — сигналам автомобільних світлофорів. (Рис. 1-4)
5. Автомобіль, що повертає праворуч, повинен пропустити велосипедиста, який рухається поруч з ним по тій самій дорозі прямо. Тобто якщо ви їдете прямо, а машини повертають направо, попередьте водіїв витягнутою лівою рукою, як ніби ви робите лівий поворот. Водії розуміють цей жест і пропускають вас прямо.
6. При повороті праворуч радимо їхати не біля бордюру, а ближче до середини правої смуги, щоб водій не намагався вас обігнати — тоді ви уникнете небезпечного «притирання» до бордюру з боку автомобіля.

Правила дорожнього руху для ВЕЛОСИПЕДИСТІВ


Правила дорожнього руху для ВЕЛОСИПЕДИСТІВ


Проїзд пішохідних переходів (Рис. 12-14)

На регульованих пішохідних переходах велосипедисти повинні підкорятися сигналам велосипедних або загально-транспортних світлофорів, а також регулювальників.

На нерегульованих пішохідних переходах велосипедисти, як і всі інші водії, повинні звільняти дорогу пішоходам. Також варто звільняти дорогу пішоходам, які прямують до трамвая на зупинці або від нього (з боку дверей), якщо трамвайні шляхи пролягають по проїзній частині.

Велосипедистам не можна перетинати дорогу по пішохідному переходу, так само як і розвертатися на пішохідному переході. У цьому випадку потрібно злізти з велосипеда й перейти дорогу як пішохід.
Правила дорожнього руху для ВЕЛОСИПЕДИСТІВ



Коли велосипедист стає пішоходом

Велосипедист, який не їде на велосипеді, а котить його, вважається пішоходом. У такому випадку на нього поширюються права й обов'язки пішоходів.
У Правилах зазначена тільки одна відмінність велосипедиста, який котить велосипед, від пішохода: по проїзній частині пішоходи мають рухатися «по краю проїзної частини назустріч руху транспортних засобів», а велосипедисти, які котять велосипед, повинні рухатися «по краю проїзної частини у напрямку руху».

ОСНОВНІ ПРАВИЛА РУХУ В ГРУПІ

1. Велосипедисти, рухаючись групою, повинні їхати один за одним, щоб не заважати іншим учасникам дорожнього руху. Колона велосипедистів, що рухається по проїзній частині, має бути розділена на групи по 10 велосипедистів з відстанню 80-100м між групами.
2. Велосипедисти, що рухаються групою, повинні виконувати маневри ведучого й стежити за його знаками. Ці знаки повторюються іншими, щоб замикаючий групи теж міг їх бачити.

Знаки, що подаються керівником групи:

• рука вліво — поворот ліворуч;
• рука вправо — поворот праворуч;
• рука, піднята вгору — зупинка всієї групи;
• ями праворуч: опущена й трохи відведена вбік права рука;
• ями ліворуч: опущена й трохи відведена вбік ліва рука.

Знак «яма» дублюється й голосом: «Яма ліворуч (праворуч)!»
3. При обгоні на рівній ділянці дороги велосипедист повинен попереджати обгонювального словами: «Їду ліворуч (праворуч)!»


ЩО РОБИТИ В РАЗІ ДТП

Мотохелп — служба допомоги двоколісним Працює по всій Україні.
Тел.: 097 9009990, 102 ДАІ, 103 Швидка допомога


Якщо велосипедист, що потрапив у ДТП, — це ви, то в першу чергу оцініть небезпеку для життя від отриманих травм.

Якщо ви не в змозі об'єктивно оцінити свій стан або є підозри на серйозні ушкодження — негайно викликайте «швидку». Наступний крок — виклик Мотохелпу. Окрім цього, намагайтеся знайти людину, яка зможе вам допомогти.

Якщо ви побачили, що велосипедист (не Ви) потрапив у ДТП, будь ласка, зупиніться і допоможіть йому.

Виконайте наступні дії саме у такій послідовності:

1. Якщо потрібно, викличте «швидку», ДАІ, Мотохелп. Повідомте їм про місце, час, учасників та деталі ДТП, які ви бачите.
2. Огляньте місце ДТП:
• пересвідчитесь, що вам та учасникам ДТП не загрожує небезпека (проїжджаючі машини, розлитий бензин);
• поставте загородження навколо місця ДТП (аварійний трикутник), у нічний час використовуйте ліхтарик;
• подбайте про безпеку постраждалих, особливо якщо вони непритомні.
3. Надайте першу медичну допомогу постраждалим у такій послідовності:
• зупиніть кровотечу;
• якщо необхідно, зробіть масаж серця та штучне дихання;
• мобілізуйте (зафіксуйте) переломи;
• транспортуйте постраждалого у лікарню (якщо ДТП сталося «у полі»).
4. Надайте постраждалому психологічну допомогу:
• повертайтеся обличчям до постраждалого — слідкуйте за емоціями під час маніпуляцій;
• ваш голос має бути впевненим та рівним;
• «зменшуйте» серйозність травми («Зараз стане легше», «Медики ось-ось приїдуть», «Я бачив набагато гірші ситуації»). Не дозволяйте потерпілому бачити його рани — пам'ятайте: страх вбиває!
5. Зберіть інформацію про ДТП:
• розшукайте свідків;
• сфотографуйте місце ДТП або, якщо можливо, зробіть відео;
• зберіть інформацію (номери транспортного засобу, автомобіля ДАІ, позначення на нагрудних знаках працівників ДАІ); 
• відшукайте інформацію про страховки;
• намагайтеся потрапити у «поняті» і слідкуйте за кресленням схеми ДТП;
• знайдіть WEB-камери.

Під час фотографування та відеозйомки місця події знімайте:
• з усіх ракурсів;
• в усіх знімках намагайтеся прив'язатися до нерухомого об'єкта (стовп, бровка, паркан, дерево);
• сфотографуйте пояснення свідків, схему ДТП;
• фотографії робіть під прямим кутом (гальмівний шлях фотографують зверху);
• біля об'єктів, що фотографуєте, кладіть пачку цигарок, лінійку або інший вимірювальний предмет (це також потрібно робити, якщо немає можливості сфотографувати під прямим кутом).

Якщо відшукали свідків:
• поясніть їм, що свідчення нічим їм не загрожують;
• запишіть контакти;
• запишіть покази свідків;
• проконтролюйте процес заповнення протоколів (обов'язково закресліть пусті рядки).

Контролювання схеми ДТП
Врахуйте на схемі:
• ширину смуги;
• відстань від бровки (дорожньої розмітки) до транспортних засобів (від середини коліс);
• відстань транспортних засобів один від одного (середина вісі коліс);
• відстань до нерухомого об'єкта (можна продублювати фото, записати номер стовпа, знаку);
• стан дорожнього покриття (волого-сухо, ями, дефекти, які могли сприяти ДТП);
• тип покриття (асфальт, бетонка, щебінь, ґрунт, пісок);
• видимість (туман, дощ, яскраве сон-це);
• рельєф місцевості (схили, пагорби).

ПОРАДИ ТА РЕКОМЕНДАЦІЇ


1. Ніколи не ведіть телефонних розмов під час руху по проїзній частині. Якщо потрібно відповісти на дзвінок — зупиніться.
2. Не їздіть по проїзній частині з увімкненим плеєром і в навушниках.
3. Встановіть дзеркало на шолом/ руль. Дзеркало дозволяє оцінити стан трафіку позаду, побачити автомобіль «на хвості» та інші «неприємності», не випускаючи з уваги обстановку попереду. Дзеркало на шоломі краще — через більші можливості огляду.
4. Проїжджаючи повороти, розвилки й зупинки громадського транспорту, переконайтеся, що ніхто не намагається проскочити ліворуч або праворуч від вас. Перший раз оцініть обстановку за 100м до повороту, розвилки чи зупинки, другий раз — на відстані, достатній, щоб знизити швидкість до розвилки чи зупинки.
5. У щільному трафіку (займає всі смуги) краще уникати мостів і тунелів, віддаючи перевагу відгородженим узбіччям і об'їздам. Якщо ви рішуче налаштовані в'їхати в тунель або на міст, увімкніть усе світло, що є на велосипеді. На мостах не притирайтеся занадто близько до відбійника — здалеку ви візуально будете «зливатися» з ним.
6. Подавайте зрозумілі іншим сигнали у випадку виникнення невизначеної ситуації.
Наприклад, розвилка у два ряди йде праворуч... а ви в метрі від правого краю узбіччя, позаду вас кілька машин з увімкненими поворотниками, які не знають чого від вас очікувати. Якщо ви повертаєте — покажіть поворот, утримуючи руку достатній час, щоб її помітили. Якщо збираєтеся їхати прямо — покажіть це витягнутою лівою рукою, як ніби лівий поворот — водії це розуміють.
7. На перехрестях, зупиняючись на червоне світло, у щільному трафіку намагайтеся проїхати вперед, щоб вас побачили всі водії, які перебувають позаду. Старт синхронно з машиною, водій якої вас не бачить, у скутому автомобілями просторі може призвести до неприємних наслідків.
8. Рухаючись на зелений, завжди поглядайте у той бік, звідки щойно їхали автомобілі. Можливо, там несеться «джигіт», що хоче проскочити перехрестя, або водій, який не помітив червоного сигналу.
9. Будь-яка перепона на вашому шляху — привід для гальмування, але аж ніяк для різкого маневру. Зустрівши перепону — гальмуйте і проїжджайте її повільно, а не маневруйте по смузі.
10. Під час проїзду піску, калюж, трамвайних/залізничних колій міцно тримайте кермо — якщо воно буде ходити вільно, ви можете впасти.
11. Ви — учасник дорожнього руху. Тому навіть якщо вам не треба отримувати водійські права, вивчіть Правила дорожнього руху повністю, бо більшість маневрів ви маєте виконувати, як і водії автомобіля.

Бережіть здоров'я!!!

Статья принадлежит издательству "АССА"

Ваш проводник в мир самостоятельных велопутешествий

Категория: Журнал "Велороут", kandakchan, Новости, Велотема, Безопасность и здоровье

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
<
  • Публикаций: 0
  • Комментариев: 1
  • ICQ:
27 марта 2013 06:35

Миханик

  • Группа: Посетители
  • Регистрация: 8.01.2013
 
Полезнейшая статейка!

<
  • Публикаций: 206
  • Комментариев: 537
  • ICQ:
27 марта 2013 09:13

Dinozawr

  • Группа: Журналисты
  • Регистрация: 28.02.2011
 
...некоторые моменты прояснились...

<
  • Публикаций: 9
  • Комментариев: 27
  • ICQ:
27 марта 2013 12:34

Rinat

  • Группа: Журналисты
  • Регистрация: 15.03.2013
 
100% полезное чтиво.

<
  • Публикаций: 6
  • Комментариев: 83
  • ICQ:
27 марта 2013 13:55

Караим

  • Группа: Журналисты
  • Регистрация: 19.02.2013
 
По правилам получается, что детям от 7 до 14 лет по тротуарам двигаться УЖЕ нельзя, а по проезжей части ЕЩЁ нельзя.
Как же нам с сыном передвигаться по городу? По воздуху, что ли?

У меня водительский стаж 20 лет, но про светофоры для велосипедистов впервые слышу.
Интересно, в Киеве есть такие?

Кое что полезное для себя узнал.
Спасибо за статью.

<
  • Публикаций: 612
  • Комментариев: 728
  • ICQ:
27 марта 2013 15:58

Admin

  • Группа: Администраторы
  • Регистрация: 26.02.2011
 
Цитата: Караим
По правилам получается, что детям от 7 до 14 лет по тротуарам двигаться УЖЕ нельзя, а по проезжей части ЕЩЁ нельзя.
Как же нам с сыном передвигаться по городу? По воздуху, что ли?


Зачем такие наивные вопросы?
Ты сам уже давно нашел ответ!
Зачем Вам передвигаться по городу?
Нужно передвигаться по лесам, полям горам.... короче в стиле "Велороут"
Даже правила обязывают тебя именно так катать!!!! wink

Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.