Прання вело одягу. Поради з практики.
Для тих, хто тільки почав користуватися спортивним одягом, дуже важливим здається питання прання цієї «наноматеріі», яка так чудово проводить піт.
Чи не зашкодить порошок тканину, не пропадуть чи чудодійні властивості велоодягу у звичайній пральній машинці? Чи потрібно використовувати спеціальний пральний порошок, щоб не зруйнувати мембранну тканину непромокальних курток?
Спробую пояснити, як я дивлюся на цю справу. У мене, на жаль чи на щастя, Велоодягом забита велика полиця в шафі, і як би там не було, досвіду в пранні - хоч відбавляй. Моя відповідь - не заморочуйтесь, хлопці!
Що стосується велоодягу з лайкри і поліестеру, то тут взагалі ніяких проблем - дотримуйтесь температурний режим, який написаний на етикетці, і буде все добре. Чим і як прати - взагалі без різниці. Ці види тканини абсолютно невибагливі, і будуть проводити піт і «дихати» і після сотень прань.
Якщо ви турбуєтеся за яскравість забарвлення велоформи і збереження написів, то це цілком на совісті виробника. При однаковому пранні, частина мого велоодягу втратила свій лиск вже через пів-сезону, а інша частина - як новенька, через багато років активної експлуатації.
Смола, бітум, машинне масло і інша хімічна погань, яка липне на одяг з асфальту, практично не відперюється (якщо у кого є позитивний досвід, чіркніть в коментах). Світлу форму рекомендую прати окремо.
Я вже так зіпсував один комплект китайськими шкарпетками, які після першої покатушки пустили фарбу.
На форумах інколи ходять розмови про те, що, мовляв, звичайний порошок руйнує структуру лайкри своїми нерозчинними кристалами, але я їх вважаю нісенітницею і мракобіссям.
Однак, є одна річ, через яку я раджу все ж використовувати пральний гель, а не порошок.
Дійсно, деякі порошки іноді не розчиняються до кінця, і дрібні кристалики, набившись під шви, можуть викликати сильну алергію, або посилити ефект від натирання.
Ще момент - після довгого катання в жаркий день, памперс буквально просочується потом, і найчастіше, звичайного прання не вистачає - залишається запах. Я після таких покатеньок вивертаю велошорти навиворіт, кладу в тазик, наливаю води, ретельно перю памперс господарським милом і залишаю мокнути на годинку, а потім кидаю в пралку. Результат - шорти як нові.
Одним словом, велошорти, велоштани, джерсі, вітровки, лайкрові утеплювачі, компрессіонка та інше подібне перемо чим завгодно, головне - температурний режим, синтетика не любить високих температур. Точно так само і з термобілизною і вовняним base layer - чудово все переться гелем в пральній машині.
Є ще чудовий засіб уникнути зайвих прань для синтетичної велоформи. До речі, реально працює і освіжає одяг. І заодно простимулює дружину випрати поношену велоформу :).
Спосіб дуже простий:
Потрібно зібрати велотруси, майки в целофановий пакет, герметично зав'язати і засунути в морозильник (там -12), приблизно на добу. Бактерії які так сказати відповідальні за сморід гинуть, і шмотки як нові.
Admin